Currency: CZK / EUR / HUF
Language: CZ SK HU EN
0 0.00 € Empty cart

It's a Girl ! foil balloon 82 cm x 58 cm

It's a Girl ! foil balloon 82 cm x 58 cm

Detailed Product Description
6.15 € 5.08 € excl. VAT
It's a Girl ! foil balloon 82 cm x 58 cm
It's a Girl ! foil balloon 82 cm x 58 cm
Availability: Available at 5 working days
Price: 6.15 €
It's a Girl ! foil balloon 82 cm x 58 cm
It's a Girl ! foil balloon 58cm x 82cm.  Foil balloons come in a variety of shapes and colours. Although they are more expensive than traditional latex balloons, they have the advantage of quality and impermeability. Foil balloons inflated with air will last for several months without significant changes. In case you inflate a foil balloon with helium, you can count on a flying time of about 3-7 days, while the balloon flying is affected by the ambient temperature and the volume of the balloon itself.  The balloon has a self-closing valve that prevents air or helium leakage immediately after inflation. When inflating with air, please use a hand pump or drinking straw.  You can find inspiration for your decoration in the online magazine www.party-narozeniny.cz. The size of the balloons offered is 58cm x 82cm. The balloon volume is approx. 43 l. ATTENTION!!! All foil balloons offered by us have a self-closing valve. In case of air inflation, inflate with a hand pump. After inflation, the balloons will self-close. It is also possible to continuously inflate them through the closable valve.
  • Motif: Baby Shower, It's a Girl!!
  • Color: Light Pink Celebration

 

Weight 10 g
Party theme Baby Shower, It's a girl!!
Color Pink
Inscription It's a Girl!
This product is included in: Balloons
Did you find an inaccuracy or translation error? Let us know and we'll send you a small gift .

No opinions yet

Add Own Rating

Garance bezplatného vrácení zboží


Nepadlo vám zboží "do ruky"? Koupili jste příliš mnoho nebo se nehodí barevný odstín? Nevadí. Díky našemu programu Garance bezplatného vrácení zboží můžete vaši zásilku vrátit v klasické lhůtě 14 dní od okamžiku, kdy jste ji obdrželi a to zcela bezplatně jednou. A je jedno, zda zcela odstupujete od smlouvy, vracíte jen část objednávky nebo třeba reklamujete. 

Jak funguje Garance bezplatného vrácení zboží? 

  • Pokud reklamujete (např. poškozené zboží) - nejprve si prosím vytiskněte a vyplňte tento reklamační protokol - reklamace se řídí mj. reklamačním řádem
  • Pokud odstupujete od smlouvy do 14 dní od obdržení zásilky - vytiskněte si prosím a vyplňte formulář, který najdete zde.

Balíček spolu s vyplněným formulářem pečlivě zabalte, tak, ať nedojde k poškození při přepravě a napište nám mailem na eshop@svetcukraru.cz nebo zavolejte v pracovní dny od 8  do 16 na tel 555 222 801.

My vám mailem zašleme zpětný lístek do Zásilkovny, ten pak nalepte na zásilku a doneste do nejbližšího místa osobního odběru. Jejich seznam najdete zde. Balíček s nalepeným lístkem jednoduše přineste a na naše náklady jej dopravíme k nám do centrálního skladu. 

Po doručení zboží (obvykle do týdne), vám zasíláme nové zboží nebo peníze na účet napsaný na vámi zaslaném formuláři. 

V případě, že nechcete využít služby Garance bezplatného vrácení výrobku, zašlete prosím zásilku na adresu:

PNM International s.r.o.
U1 - Průmyslový park Karviná
Závodní 540/51
735 06 Karviná - Nové Město

Tel pro kurýra/poštu: 603 33 77 55

Zásilky nezasílejte jako dobírku, nevyžádané dobírky nepřijímáme a proces vrácení by se vám tak zbytečně prodražil.

Contact us